Lise

 

 “HAYATA VE GELECE HAZIRLAR”

 

Hayata ve geleceğe hazırlayan eğitim misyonumuz  okulumuz öğrencilerimizin hem ahlaki değerlere sahip hem de akademik anlamda başarılı bireyler olmalarını temel misyon edinmiştir.

Amacımız; yeniliğe açık, manevi eğitimin  yanında akademik eğitimede odaklanmış, etkin yabancı dil eğitiminin yapıldığı; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle zenginleştirilmiş programıyla hem öz değerlerimize bağlı hem de evrensel normları benimseyen ufku geniş,özgüveni yüksek “Dünya Vatandaşı” seçkin bireyler yetiştirmektir. 

 

 

Akademik Eğitimimiz

 

Safa Anadolu lisesinde   görev alan Akademik Koçlar, Branş öğretmenlerimiz  öğrencilerimizin akademik gelişimlerini birebir olarak takip ederler. Alanında uzman kadromuz  öğrenciyi merkezli bir yaklaşım ile öğrencilerimiz akademik gelişimine odaklanmışlardır.

Lisede akademik eğitimde en önemli yapı taşlarımızdan biri olan Eğitim Koçluğu hizmetlerimiz aşağıdaki başlıklarda yürütülmektedir.

-Akademik ajanda takipleri ve yönlendirmeleri

-Bireysel Öğrenci Görüşmeleri

-Grup Öğrenci Görüşmeleri

-Veli Görüşmeleri

-Mentör/branş Öğretmeni Görüşmeleri

-Mentör saati  uygulaması

-Seminerler

-Etüt planlamaları

-Aylık denemeler ve deneme analizleri

-12. sınıflarda Türkiye geneli katılımın olduğu Haftalık Deneme Sınavlarıyla ileri seviyede ölçme ve değerlendirme desteği

-Yıl boyunca uygulanan 16 adet föy  takvimimiz 2 haftalık periyotlarda branş öğretmenlerimiz tarafından işlenen konular doğrultusunda hazırlanan sınavlar ve analizleri.

-Dijital koçluk diji demi yapay zeka desteği ve  takibi

Etkili ve kuşatıcı öğrenci-veli iletişimiyle, tüm bu süreçler velilerimiz ile ortak bir şekilde yürütülür akademik gelişimlerini takip edebilirler.

 

 

YABANCI DİL EĞİTİMİMİZ

 

 

Türk ve yabancı uyruklu öğretmenlerimiz tarafından yürütülen İngilizce öğretim programımız,  öğrencilerimizin İngilizceyi severek öğrenmelerine ve rahat bir şekilde konuşabilmelerine fırsat verecek şekilde hazırlanmaktadır. Yoğunlaştırılmış bir İngilizce programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin 21.yüzyılın becerilerine uygun, donanımlı bireyler olarak yetişmeleri, zihinsel yeteneklerini ve iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla ikinci yabancı dil eğitimine büyük önem vermekteyiz. Okulumuzda 2.yabancı dil olarak  Fransızca dersleri verilmektedir. Öğrencilerimiz, Avrupa ülkeleri tarafından onaylanan DELF (Diplome d’Etudes en Language Francais) sınavına girmekte ve dil becerilerini sertifika ile belgeleyebilmektedirler.

 

 

ATÖLYE EĞİTİMİMİZ

 

Safa Anadolu lisesinde öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal gelişimlerini önemseyen bir anlayışla atölye çalışmalarımızla geleceğimizin teminatı çocuklarımıza üretim yapmayı, etkileşimi, derinleşmeyi öne çıkaran bir anlayış ile kendi yeteneklerini fark etmeleri hedeflenmekteyiz bu doğrultuda uyguladığımız atölyelerimiz

 

Tasarım ve Beceri Atölyeleri

-Ahşap Atölyesi

-Mutfak Sanatları Atölyesi

-Yazılım ve Kodlama Atölyesi

-Havacılık Drone ve İha Atölyesi

Safa Okullarında Uygulanan Sanat Atölyeleri

Müzik Atölyesi

Drama Atölyesi

Hobi tasarım Atölyesi

 

MANEVİ EĞİTİMİMİZ

           

Safa Okullarında öğrencilerimizin manevi gelişimlerini önemsiyoruz. İslami ve ahlaki değerleri özümsemelerine, kulluk ve ibadet bilinci oluşumlarına katkıda bulunarak örnek şahsiyetler olmalarını arzu ediyoruz. Bu alanda Kur’an-ı Kerim Eğitimi, Temel Dinin Bilgiler, Din kültürü dersleri verilmektedir. Her sınıf düzeyinde müfredat, program, etkinlik planlaması yapılmaktadır.

 

K12  sistemi aracılığıyla devamsızlık, ödevler, sınav sonuçları ve etütler hakkında anlık bilgi paylaşımı velilerimiz ile paylaşılmaktadır.