Eğitim Koçluğu

PDF İndir

 

AKADEMİK KOÇLUK

 

 Safa Okullarında Eğitim Koçluğu hizmetleri aşağıdaki başlıklarda yürütülmektedir.

 

AKADEMİK AJANDA: Okullarımızda görev alan Eğitim Koçları, öğrencilerimizin akademik gelişimlerini "Akademik Ajanda" ile takip ederler.

 

Akademik ajanda planlama becerisinin yerleşmesi açısından 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kademelerde kullanılır. 2 Haftada bir genel kontroller yapılır. Gereken yönlendirmeler yapılır

 

GÖRÜŞMELER: Okullarımızda görev alan Eğitim Koçluğu birimi tarafından eğitim-öğretimin toplam kalitesini artırmak adına bir takım görüşmeler yapılır. Bu görüşmeler;

-Bireysel Öğrenci Görüşmeleri

-Grup Öğrenci Görüşmeleri

-Veli Görüşmeleri

-Mentör/branş Öğretmeni Görüşmeleri

 

MENTÖR SAATİ: Okullarımızda görev yapan Eğitim Koçları birimi ayda bir defa sınıf mentör saatinde koordinatörlük tarafından belirlenen ve önceden gönderilen konuları işler.

 

SEMİNERLER: Okullarımızda görev yapan Eğitim Koçluğu birimi değişik alanlarda eğitim-öğretimin toplam kalitesini artırmak için seminer çalışmaları planlar.

 

ETÜT PLANLAMALARI: Okullarımızda görev yapan Eğitim Koçluğu birimi öğrenilerin ihtiyacına göre akademik gelişimi desteklemek üzere çeşitli etüt planlamaları yaparlar. Bu etütlerin tamamı TEMATİK ETÜT olarak adlandırılır.

Akademik Gelişim Etütleri

Akademik Hedef Etütleri

Akademik Zirve Etütleri

Akademik Performans Etütleri

Haftasonu Etütleri

şeklinde çeşitlendirilmiştir.