Yabancı Dil Eğitimi

  

SPEAKOUT SİSTEMİ

Safa Okulları Yabancı Diller Koordinatörlüğü  kontrolünde Türk ve yabancı uyruklu öğretmenlerimiz tarafından yürütülen İngilizce öğretim programımız,  öğrencilerimizin İngilizceyi severek öğrenmelerine ve rahat bir şekilde konuşabilmelerine fırsat verecek şekilde hazırlanmaktadır.

 

AMACIMIZ :

 

 Okul ve okul dışı hayatlarında öğrencilerimizi ingilizceye maruz bırakarak ingilizcenin bir ders değil yaşamın parçası olduğunu göstermek.

 

HEDEFİMİZ :

 

 İletişim temelli ve öğrenci merkezli yaklaşımımız, diyalojik yöntemlerimiz özgün temalarımız ,uygulama alanlarımız ve İngilizce konuşturan nöbet sistemimizle İngilizcenin kalıcı bir şekilde öğrenilmesi ve rahatlıkla konuşulabilmesini sağlamak.

 

 SPEAKOUT UYGULAMA ALANLARI

*SPEAKOUT SINIFI

*SPEAKOUT NOKTALARI

*SPOKEN CAFE

*ONLINE SPEAKOUT

 

SPEAKOUT UYGULAMA ŞEKLİ

 

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin iş birliğiyle en etkili materyaller ve yöntemler seçilerek  her ayın temasına uygun panolar hazırlanır. İngilizce konuşturma süreci bu panolar doğrultusunda :

1.hafta diyaloglarla başlar.

2. hafta flashcardlar ve görseller üzerinden sorular sorularak İngilizce konuşturulmaya devam ettirilir.

3.hafta temaya uygun eğlenceli oyunlar oynanır.

4.hafta ise  temaya uygun renkli etkinliklerle süreç tamamlanır.

 

İNGİLİZCE KONUŞTURAN NÖBET SİSTEMİ

Safa Okulları olarak özgün yabancı dil sistemimizin en etkili bölümlerinden biri olan İngilizce nöbet sistemiyle öğrencilerimizin okulda bulunduğu her an İngilizce pratiği yapmasını sağlıyoruz.

Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından belirlenen nöbet yerleri ve buna göre oluşturulmuş nöbet programı doğrultusunda İngilizce öğretmenlerimiz,  nöbet günü için daha önceden hazırlamış oldukları materyaller ve oyunlarla öğrencilerimizi İngilizce konuşturmak için aktif bir rol üstlenirler.

 

SAFA SPOKEN CAFE

 

 Sistemimizin en çarpıcı noktalarından biri ise okullarımızda oluşturduğumuz İngilizce konuşulan kafelerimiz. Konuşma becerisine verdiğimiz değeri okullarımızda taçlandırıyoruz. Yabancı dil öğretmenlerimiz,  okullarımızın bünyesinde şehir manzaralı teraslarımızda bulunan kafelerimizde sosyal bir ortamda planlanan saatler dâhilinde öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle hatta velilerimizle İngilizce konuşmak için hazır bekliyorlar.

Öğrencilerimiz bu kafede vakit geçirirken İngilizceye maruz kalarak konuşma ve anlama becerilerini zirveye çıkarıyorlar.

SAFA SPOKEN CAFE, ülkemizde özel okullar bünyesinde bu konseptte kurulmuş ilk kafe olma özelliğini göstermektedir.

                                              

CLASS DOJO ile SINIF YÖNETİMİ 

Özel Safa Okullarında öğrencilerimizin yabancı dil gelişimlerini ölçülebilir veriler üzerinden takip etmek ve öğrencilerimizin sahip oldukları yetenekleri keşfedip geliştirmek amacıyla; sınıf , okul ve aile iletişimini sağlayan bir sınıf yönetimi ve raporlama uygulamasıdır.

Öğretmenlerin, idarecilerin ve ailelerin güncel olarak öğrencilerimizin akademik ve davranışsal durumları hakkında bilgi almasını sağlamak için aşağıda belirtilen 4 başlıkta öğrencilerimizin becerileri güncel olarak ölçülmektedir.

 •  SPEAKING ( KONUŞMA )
 •  ATTENDANCE ( DERSE KATILIM )
 •  FRIENDSHIP (ARKADAŞLIK İLİŞKİLERİ )
 •   ASSIGNMENT ( ÖDEV DURUMU )

 

 İNGİLİZCE SÖZLÜ MÜLAKAT VE SPEAKER SİSTEMİ

Özel Safa Okulları’nda öğrencilerimizin İngilizce konuşma becerilerini gözlemlemek , geliştirmek ve onlara özgüven kazandırmak amacıyla  Kasım , Ocak ,Nisan ve Haziran ayları olmak üzere yılda 4 defa İNGİLİZCE SÖZLÜ MÜLAKATLARI yapılır. Bu sayede öğrencilerimizin konuşma becerileri noktasındaki gelişimi somut bir şekilde gözlemlenir ve bu doğrultuda öğrencilerimiz için gerekli çalışmalar titizlikle yapılır.

Bu sınavlarda belirlenen başarıyı yakalayan ve gerekli kriterleri tamamlayan öğrencilerimiz ‘Speaker ‘ ünvanını alırlar. Bu özel grup için özel çalışmalar, etkinlikler ve yurt dışı geziler planlanır.

   

ULUSLARARASI SINAVLAR 

 Okullarımızda uygulanan İngilizce öğretiminin kalitesinin uluslararası bağımsız yurtdışı merkezler tarafından belgelendirilmesi amacıyla öğrencilerimiz her yılın sonunda  Cambridge ESOL sınavlarına girmektedirler. Başarılı olan öğrencilerimiz uluslararası geçerliliği olan sertifikalar kazanmaktadırlar.

 

ÖZEL SAFA OKULLARI CAMBRIDGE SINAV MERKEZİ OLARAK AKREDİTE EDİLMİŞTİR.

 

 ETKİNLİKLER VE YARIŞMALAR

 • Okul içi etkinlikler
 • Kampüsler arası yarışmalar
 • Yabancı dil gösterileri
 • Tiyatro gösterileri
 • Oxford Big Read Proje Yarışması
 • Urfodu Uluslararası Genel Kültür ve Bilgi Yarışması
 • Oxford Test of English
 • Cambridge ESOL sınavları
 • MUN Konferansları
 • E-twinning projeleri
 • Erasmus+ ve exchange programları

 

  2. YABANCI DİL  

   Öğrencilerimizin 21.yüzyılın becerilerine uygun, donanımlı bireyler olarak yetişmeleri, zihinsel yeteneklerini ve iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla ikinci yabancı dil eğitimine büyük önem vermekteyiz.

   Okulumuzda 2.yabancı dil olarak  Fransızca dersleri verilmektedir. Öğrencilerimiz, Avrupa ülkeleri tarafından onaylanan DELF (Diplome d’Etudes en Language Francais) sınavına girmekte ve dil becerilerini sertifika ile belgeleyebilmektedirler.